Amazon, yenilenebilir enerji alımlarını artırıyor

 Amazon, yenilenebilir enerji alımlarını artırıyor
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı
Okunuyor Amazon, yenilenebilir enerji alımlarını artırıyor

Şu anda yenilenebilir enerjinin en büyük kurumsal alıcısı olduğunu söylüyor

Amazon artık dünyanın en büyük kurumsal yenilenebilir enerji alıcısı olduğunu iddia ediyor. Şirketin rüzgar ve güneş enerjisi projelerine yaptığı yatırım, ABD’de bir yıl boyunca 1,7 milyon eve enerji sağlamaya yetecek kadar 6,5 GW’a çıktı. Bu, daha önce sözleşmeli 5.5 GW yenilenebilir enerji projesiyle en büyük kurumsal alıcı unvanını elinde bulundurduğunu söyleyen Google’ı geride bırakıyor .

AMAZON GOOGLE’I GERİDE BIRAKTI


Hareket, Amazon’un gezegene verdiği zararı sınırlandırma taahhüdünün bir parçası. Geçen yıl, 2040 yılına kadar net sıfır karbondioksit emisyonuna ulaşma sözü verdi , yani gezegen ısıtma kirliliğini mümkün olduğunca azaltmak için önlemler alacak ve ardından geri kalanını karbon dengelemeleri ile iptal edecek.

Ayrıca, fiziki altyapısının 2030 yılına kadar tamamen yenilenebilir enerjiyle çalışacağını söyledi, bu da CEO Jeff Bezos’un şirketin beş yıl erken buluşma yolunda olduğunu söyledi.

Esnek özel Reklam Alanı
 

Çevrimiçi perakende devi, Avustralya, Fransa, Almanya, İtalya, Güney Afrika, İsveç, İngiltere ve ABD’de 26 yeni güneş ve rüzgar projesini duyurdu. Bu, toplamını dünya çapında 127 yenilenebilir enerji projesine getiriyor.

Bezos, bugün yaptığı açıklamada , “Bu projeleri hayata geçirmek için çok, akıllı ve hızlı çalışmaya devam eden Amazon’daki tüm ekiplerle daha fazla gurur duyamazdım” dedi .

Bezos, iklim değişikliğiyle ilgili eylemi finanse etmek için kendi parasından 10 milyar dolar taahhüt ederken, Amazon 2 milyar dolarlık bir iklim rehni fonu başlattı .

ŞİRKETİN KARBON AYAK İZİ ARTMAYA DEVAM ETTİ


Amazon’un sürdürülebilirlik hedefleri hakkında yaptığı büyük iddialara rağmen, şirketin karbon ayak izi artmaya devam etti .

Sera gazı emisyonları 2019’da satışlar arttıkça yüzde 15 arttı. Bu yıl internetten alışveriş yapan daha fazla insanla birlikte , Amazon’un karı salgın sırasında hızla arttı – Amazon’un kirliliğinin de artmaya devam edebileceğini gösteren bir gösterge.


İnstagram Sayfamızdan bizleri takip edebilirsiniz @affiliatesepeti

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Esnek Benzer altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın