• Ana Sayfa
  • Girişimcilik
  • Dijital Dönüşümünüzü Hızlandırmak Altyapınızı Yönetmek Değil, İnovasyona Odaklanmak Demektir

Dijital Dönüşümünüzü Hızlandırmak Altyapınızı Yönetmek Değil, İnovasyona Odaklanmak Demektir

 Dijital Dönüşümünüzü Hızlandırmak Altyapınızı Yönetmek Değil, İnovasyona Odaklanmak Demektir
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı
Okunuyor Dijital Dönüşümünüzü Hızlandırmak Altyapınızı Yönetmek Değil, İnovasyona Odaklanmak Demektir

Günümüzün modern yönetilen hizmetleri, ekiplerinizi işletmenin büyümesine, gelişmesine ve rekabette öne geçmesine yardımcı olabilecek işleri yapmaları için destek olabilir.

Rekabette bir adım önde olmak için dijital dönüşüm her zamankinden daha acil. İşletmeniz kritik iş yüklerini buluta taşıdıkça, işte yönetilen hizmetler – özellikle veritabanları için – BT ekiplerini daha değerli, yenilikçi işlere odaklanma konusunda nasıl güçlendirebilir.

Bu yıl değişim ve öngörülemezlik, birçok işletme için daha acil hale gelen kurumsal dijital dönüşüm yolculuklarına odaklandı. Müşterilere daha hızlı yanıt vermek, farklılaştırılmış ürünleri pazara sunmak ve geliri artırmak için verileri kullanırken hataya yer yoktur.

Kurumsal Bt

Bu değişim, kurumsal BT ekipleri üzerindeki baskıyı artırdı. Rekabetin önünde kalmak ve değişen müşteri taleplerini karşılamak için yeni inovasyonu teşvik etmekle görevlendirildiler ve bu arada ışıkları açık tutmayı başardılar. Bu, bu dijital dönüşüme yardımcı olmak için eski altyapıdan buluta iş açısından kritik iş yüklerinin göçüne yol açtı. Mevcut sistemleri bulut altyapısına kaldırmak ve kaydırmak en az direnç yolu gibi görünse de, aslında dijital dönüşüm bulmacasını çözme yeteneğinizi engelleyebilir.

Esnek özel Reklam Alanı
 

Veritabanları, kurumsal BT altyapısının en önemli bileşenlerinden biridir. İşletmeniz buluta taşındıkça, bu veritabanları için kritik bir seçimle karşı karşıyasınız – ekibinizin bunları bulutta kendi kendine yönetmesi veya tamamen yönetilen bulut hizmetlerini benimsemesi. Buradaki fark çok derin olabilir. Kendi kendini yönetme, yalnızca şirket içi dağıtımları yönetmekle benzer düzeyde operasyonel dikkat ve bakım gerektirmekle kalmaz, aynı zamanda bu çalışma, veritabanı yöneticileri, operasyon ekibi üyeleri ve yazılım geliştiricileri gibi kıt ve değerli şirket kaynaklarına da bağlıdır. Bu, genel geliştirme hızınızı yavaşlatabilir, gerçekten önemli olduğu yerlerde ticari etkiyi azaltabilir ve işletmenizi gereksiz risklere açabilir.

Ekiplerinizin operasyon ve bakım yükü olmadan keşfetmesi, deney yapması ve büyük düşünmesi gerekir.

Tam olarak yönetilen bulut hizmetleri, önemsiz olmayan ve yoğun kaynak gerektiren operasyonel hususlarla ilgilenir, bu nedenle değerli ekipler yeni uygulamaları ve yenilikleri teşvik etmeye odaklanmakta özgürdür. Bu tür hizmetlerin popülerliğinin hızla artması şaşırtıcı değil: Şubat 2020 Gartner Tahmin Analizine göre “Bulutla yönetilen hizmet pazarının 2024 yılına kadar 80 milyar ABD dolarına ulaşacağı ve beş yıllık ABD doları cinsinden% 17,5’lik bir YBBO ile büyüyeceği tahmin ediliyor” : Bulut Tarafından Yönetilen Hizmetler, Dünya çapında rapor. Bu tahmin ayrıca, “2025 itibarıyla, bulutta eski uygulamaları olan büyük kuruluşların% 90’ının yönetim ve desteğin bir kısmı için harici hizmet sağlayıcıları kullanacağını” da ortaya koydu.

Dikkat Etmeniz Gereken Konu

Yönetilen hizmetler işletmeleri nasıl ileriye taşıyabilir?
Yönetilen hizmetlerin büyümesi, karmaşık dijital ortamlara sahip olan ve hızlı bir şekilde daha çevik ve operasyonel olarak daha sağlam hale gelmek isteyen kuruluşlar tarafından yönlendirilmiştir. Modern bir yönetilen hizmet, yamalama, yükseltmeler ve ölçeklenebilirlik gibi veritabanı yönetiminin tüm operasyonel yönlerini otomatikleştirmenin ötesine geçer ve daha güvenli, daha karmaşık dağıtımlar yapmanıza olanak tanır.

Tümüyle yönetilen hizmetlerle, bulut yöneticileri yalnızca birkaç düğme tıklamasıyla son derece karmaşık, hataya dayanıklı bir küresel kurulum gerçekleştirebilir. Bunun kaç yıllık bir çalışma olduğunu abartmak zor. Geçmişte, iki kıtada çoğaltılmış bir veritabanı kurmak ve ardından ağ sorunlarını veya donanım arızalarını giderirken kullanılabilirliği yönetmek gibi tek bir görevi yerine getirmek BT ​​ekibinin sayısız saatini alırdı.

“Bulutla yönetilen hizmet pazarının 2024 yılına kadar 80 milyar dolara ulaşacağı ve beş yıllık YBBO ile ABD doları cinsinden% 17,5 büyüyeceği tahmin ediliyor.”

Şubat 2020 Gartner Tahmin Analizi: “Bulut Tarafından Yönetilen Hizmetler, Dünya Çapında”
Bu tür bir yatırım ve zaman, artık tamamen daha etkili, yenilikçi çalışmalara harcanabilir – veritabanlarının kendilerinin daha güvenilir, ölçeklendirilmesinin daha kolay olduğunu ve geçmişteki manuel senaryolardan çok daha hızlı çalışabileceğini belirtmiyorum bile. Yapı taşları daha güçlü ve daha dayanıklıdır ve bir şeyle ilgilenilmesi gerekiyorsa, bulut sağlayıcısı ilgilenir.

Google olarak, uzun süredir veri ve güvenilirlik işindeyiz. Milyarlarca kullanıcı arasında işlerin güvenli ve sorunsuz çalışmasını sağlamak için uzun yıllara dayanan deneyime sahibiz ve bu uzmanlık ürünlerimize dahil edilmiştir. Dahil edilen otomasyon, süreçler ve veritabanı yönetimi becerileri, ekiplerinizin işiniz ve müşterilerinizin ihtiyaçları hakkındaki becerilerini ve bilgilerini tamamlar ve sonuç olarak ekiplerinizin daha iyi çalışmasına yardımcı olur.

Ekiplerinizin operasyon ve bakım yükü olmadan keşfetmesi, deney yapması ve büyük düşünmesi gerekir. Görevleri günümüzün modern yönetilen hizmetlerine devretme yeteneği olmadan, ekipleriniz her zaman yakalama oynuyor olacaktır. İşletmenin büyümesine, gelişmesine ve rekabette öne geçmesine yardımcı olabilecek işleri yapmaları için onları serbest bırakın.


İnstagram Sayfamızdan bizleri takip edebilirsiniz @affiliatesepeti

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Esnek Benzer altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın