• Ana Sayfa
  • Gündem
  • Eski matematik olimpiyatları şampiyonu M. Efe Akengin sosyal girişimciliği kucaklıyor

Eski matematik olimpiyatları şampiyonu M. Efe Akengin sosyal girişimciliği kucaklıyor

 Eski matematik olimpiyatları şampiyonu M. Efe Akengin sosyal girişimciliği kucaklıyor
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı
Okunuyor Eski matematik olimpiyatları şampiyonu M. Efe Akengin sosyal girişimciliği kucaklıyor

MIT öğrencisi genç Türk genci Mehmet Efe Akengin, sosyal girişimcilik serüveni hakkında açıklamalarda bulundu.

ABD’nin saygın eğitim kurumlarından Massachusetts Institute of Technology (MIT) öğrencilerinden ve eski Uluslararası Matematik Olimpiyatları şampiyonu Mehmet Efe Akengin, MIT haber platformuna 2016’dan beri süregelen sosyal girişimcilik serüvenine dair açıklamalarda bulundu.

Topluma fayda sağlayan teknolojileri paylaşmak için girişimciliği kullanma eğilimini keşfettiğini söyleyen Akengin, yetenekleriyle nasıl faydalı olabileceği konusuyla yakından ilgilendiğini ifade etti. MIT’nin dünya hakkındaki görüşlerini tamamen değiştirdiğini, insanlar için etkili ve ölçeklenebilir projeler geliştirdiği için mutlu olduğunu kaydetti.

ABD’de dünyanın en önemli okullarından birinde eğitim gören başarılı Türk genci, kendisi gibi MIT öğrencilerinden biri olan Mohammed Nasir tarafından kurulan Drones for Humanity’de baş ürün sorumlusu (CPO) olarak görev alıyor. Drones for Humanity, dünyanın dört bir yanında, erişimin zor olduğu yardıma muhtaç (örneğin bir afet sonrasında) bölgelere drone’larla yardım ulaştırılmasını esas alan bir sosyal girişim. Endonezya’da yürüttüğü çalışmalarla dikkatleri üzerine çeken bu ilgi çekici girişim, şu sıralar Kenya’da çalışmalar yürütüyor ve şimdiye kadar 60 bin doları bulan fon/danışmanlık desteği aldığı biliniyor.

Esnek özel Reklam Alanı
 

Akengin ayrıca 200’den fazla aktif üyesi bulunan dünyanın birçok noktasındaki sorunlara odaklı çözümler geliştirme potansiyeline sahip olduğu belirtilen MIT Müslüman Öğrenciler Derneği’nde de görev alıyor. Ayrıca Boston’daki bir diğer müslümanlık odağındaki grupta da aktif rol üsteniyor.

Akengin sözlerini, MIT’de olduğum için çok şanslıyım ve bunu kullanmalıyım, burada olmanın sağladığı imkanlardan yararlanarak başkalarına yardım etmeliyim diyerek noktalıyor.


İnstagram Sayfamızdan bizleri takip edebilirsiniz @affiliatesepeti

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Esnek Benzer altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın