Etkisi yüksek ve misyon güdümlü 5 sosyal girişim

 Etkisi yüksek ve misyon güdümlü 5 sosyal girişim
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı
Okunuyor Etkisi yüksek ve misyon güdümlü 5 sosyal girişim

Fikirleriyle dünyayı iyi yönde değiştiren 5 etkili sosyal girişimi bir araya getirdik.

Tomorrow’s Shoes

Tomorrow’s Shoes’un satılan her ayakkabıyla bir çocuğa ayakkabı bağışında bulunan bir sosyal girişim. Blake Mycoskie tarafından kurulan bu harikulade etkiler yaratan sosyal girişim sayesinde bugüne kadar 15 milyondan fazla çocuğa ayakkabı bağışı gerçekleşti.

Esnek özel Reklam Alanı
 

Charity Water

Charity Water, temiz su ihtiyacı olan bölgelere su götüren bir sosyal girişim. 17 farklı ülkede 1 milyonu aşkın kişiyi temiz suyla buluşturan ve 2020 hedefi 100 milyon kişi olan sosyal girişimin ilham veren kurucusu ise Scott Harrison.

Better World Books

Aynı okuldan mezun üç sosyal girişimci Xavier Helgesen, Chris Fuchs ve Jeff Kurtzman önderliğinde kurulan Better World Books, şimdiye kadar 120 milyondan fazla kitap satışıyla milyonlarca dolar bağışın altında imzası bulunan bir sosyal girişim.

Barefoot College

Diplomalı ve kalifiye insanların okumadığı okul, Barefoot (Çıplak Ayaklar) College, Hindistan’ın en yoksul kesimlerinden birinde faaliyet gösteriyor. Sanjit Bunker Roy tarafından kurulan, okuma yazma bilmeyen, her yaştan Hintli’nin buluştuğu bu platform, mezunlarının sağladığı sosyal faydalarla adından söz ettiriyor. Örneğin 55 yaşındaki bir Barefoot College mezunu, Afganistan’da yüzü aşkın evi güneş enerjisiyle aydınlatacak sosyal girişim projesini hayata geçirdi.

SEKEM

Mısır’da tarım politikalarını etkileyecek kadar başarılı bir sosyal girişim olan SEKEM, İbrahim Abouleish tarafından kuruldu.


İnstagram Sayfamızdan bizleri takip edebilirsiniz @affiliatesepeti

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Esnek Benzer altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın