Facebook CEO’sundan, Chan Zuckerberg Initiative için yeni finansman

 Facebook CEO’sundan, Chan Zuckerberg Initiative için yeni finansman
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı
Okunuyor Facebook CEO’sundan, Chan Zuckerberg Initiative için yeni finansman

Dünyanın en önemli hayırsever iş adamlarından biri olan Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, iddialı adımlarını sürdürüyor.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg ve eşi Priscilla Chan tarafından 2015 yılında kurulan Chan Zuckerberg Initiative, bilim odaklı çalışmaları destekleyen bir hayır kuruluşu. Sosyal ilerlemeyi hızlandırıcı yatırımlar yapan kuruluşun arka planında Zuckerberg’lerin olması büyük önem taşıyor. Bu noktada Mark Zuckerberg’in Facebook hisselerini satarak Chan Zuckerberg Initiative’i büyütmeye yönelik finansmanı hızlandırdığı görülüyor.

Son bilgilere göre sosyal medya ağının CEO’su, toplam 108,6 milyon dolarlık Facebook hissesi sattı. İki yıldır düzenli olarak hisse senedi satan Zuckerberg’in bu alandaki hareketliliği daha da artıracağı kaydedildi.

Son iki yılda 1,6 milyar dolarlık hisse sattı

Son iki yılda 1,6 milyar dolarlık Facebook hissesini, Chan Zuckerberg Initiative’in finansmanı için satan Zuckerberg, geçtiğimiz aylarda da 1,5 sene içinde toplamda 13 milyar doların üzerinde hisse senedi satışı yapacağını doğrulamıştı. Bu plana sadık kaldığı, hatta adımlarının hızlanacağı anlaşılıyor.

Esnek özel Reklam Alanı
 

Chan Zuckerberg Initiative sözcüsü tarafından yapılan açıklamaya göre fon desteğinin, hayırseverlik odağındaki faaliyet ve operasyonlarını uzun yıllar boyunca destekleyeceğinin altı çizildi.

Geçtiğimiz Nisan ayı verilerine göre Facebook hisselerinin yüzde 59.7‘sini kontrol eden Mark Zuckerberg, eşiyle birlikte dünyanın en önemli hayır sever iş adamlarından biri durumunda.

Facebook’un milyarder CEO’su, dikkat çeken hayırseverliğe atıfta bulunmaktan da hoşlanıyor; geçtiğimiz dönemde şirketin iyi performansıyla birlikte Chan Zuckerberg Initiative’ı 20 sene ve daha uzun süre boyunca fonlamaya devam edebileceğini söylemişti.


İnstagram Sayfamızdan bizleri takip edebilirsiniz @affiliatesepeti

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Esnek Benzer altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın