Gmail artık Office belgelerini doğrudan e-posta eklerinden düzenlemenize izin verecek

 Gmail artık Office belgelerini doğrudan e-posta eklerinden düzenlemenize izin verecek
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı
Okunuyor Gmail artık Office belgelerini doğrudan e-posta eklerinden düzenlemenize izin verecek

Düzenleme yapmak artık daha kolay

Google, Microsoft Office dosyalarıyla çalışmayı daha da kolaylaştırıyor ve şirket, artık Google Dokümanlar veya E-Tablolar dosyalarında zaten izin verdiği gibi, kullanıcıların Gmail’deki ekli Office dosyalarını doğrudan düzenlemesine olanak tanıyor.

Google Workspace (Google Dokümanlar, E-Tablolar, Slaytlar, Meet ve Takvim’i kapsayan yakın zamanda yeniden markalanan G Suite), bir süredir Word, PowerPoint ve Excel’deki Office dosyalarıyla uyumluluk sunuyor. Ancak önceden, belgelerin düzenlenmesi veya değiştirilmesi için Google Drive’a aktarılması gerekiyordu – ancak e-postayla gönderilen ekler yalnızca görüntülenebiliyordu.

Ancak yeni iş akışı, bu süreci önemli ölçüde kolaylaştırıyor. Artık, tıpkı yerel bir Google Dokümanında yaptığınız gibi, Google Dokümanlar düzenleyicisini kullanarak bir Office dosyasını doğrudan tıklayarak açıp düzenleyebilirsiniz. Ancak yeni düzenleme işlevi, Office dosyalarını Google Dokümanlar’a dönüştürmez, bunun yerine orijinal dosya biçimini korur.

Esnek özel Reklam Alanı
 

Gmail, kullanıcıların orijinal e-postayı yanıtlamasına ve güncellenmiş dosyayı önce indirmelerini ve ardından güncellenmiş dosyayı yeniden eklemelerini gerektirmeden şimdi güncellenen dosyayı (hala Office dosya biçiminde) eklemelerine olanak tanır.

Google ayrıca, kullanıcıların ve kuruluşların makrolarını Excel’den E-Tablolar’a daha kolay bir şekilde aktarmalarına yardımcı olmak için tasarlanmış Google Çalışma Alanı için yeni bir Makro Dönüştürücü eklentisiyle Office dosyalarının Google Dokümanlar’da daha sorunsuz çalışmasını sağlamaya yardımcı olmaya çalışıyor .

Benzer şekilde, Google, Google Dokümanlar’a daha iyi belge yönü ve resim desteği eklemek için çalışıyor ve hem yatay hem de dikey olarak yönlendirilmiş sayfalara sahip belgelerin yanı sıra metin ve filigranların arkasına yerleştirilmiş görüntülere izin veriyor (ancak yeni görüntü özellikleri önümüzdeki yıla kadar kullanılamayacak. .)


İnstagram Sayfamızdan bizleri takip edebilirsiniz @affiliatesepeti

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Esnek Benzer altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın