• Ana Sayfa
  • Yaşam
  • Koku ve Tat Duygunuzu Kaybetmek Covid-19’un İlk Belirtisi mi? Araştırmalar Evet Diyor

Koku ve Tat Duygunuzu Kaybetmek Covid-19’un İlk Belirtisi mi? Araştırmalar Evet Diyor

 Koku ve Tat Duygunuzu Kaybetmek Covid-19’un İlk Belirtisi mi? Araştırmalar Evet Diyor
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı
Okunuyor Koku ve Tat Duygunuzu Kaybetmek Covid-19’un İlk Belirtisi mi? Araştırmalar Evet Diyor

Covid 19 Dünya Genelinde birçok Ülkeyi ve Vatandaşı etkilemiş zor durumda bırakmıştır.

Yeni bir araştırmaya göre, Covid-19 ile hastaneye başvuranların üçte ikisi koku ve tat alma duyularını kaybettiklerini ve neredeyse dörtte biri bunun ilk semptomları olduğunu söyledi.

Küçük çalışma, Mart 2020’de yoğun olmayan bir Covid-19 birimine kabul edilen bir İtalyan hastanesinden 93 hastayı içeriyordu.

Katılımcılar ya bir sürüntü testi ile virüs için pozitif test ettiler ya da bir göğüs röntgeni ya da tarama ile akciğer problemleri belirtileri gösterdiler.

Esnek özel Reklam Alanı
 

Semptomları hakkında görüşüldüğünde% 63’ü koku ve tat alma duyularını kaybettiklerini söyledi. Koku ve tat alma duyusunu kaybettiğini bildiren 58 kişiden 13’ünde koku ve tat kaybı ilk semptomlarıydı. Araştırmacılar ayrıca, ortalama koku ve tat kaybı süresinin 25 ila 30 gün arasında olduğunu kaydetti.

Santa Maria della’dan çalışma yazarı Francesco Bax, “Covid-19 enfeksiyonu olan kişilerde koku ve tat kaybı yaygındır ve bizim çalışmamız bu semptomların genellikle ateş veya nefes darlığı gibi diğer semptomlardan önce ortaya çıktığını buldu” dedi. Misericordia Üniversite Hastanesi, Udine, İtalya.


İnstagram Sayfamızdan bizleri takip edebilirsiniz @affiliatesepeti

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Esnek Benzer altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın