Pearl Harbor

 Pearl Harbor
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı
Okunuyor Pearl Harbor

Pearl Harbor Film Fragmanı ve Pearl Harbor Saldırısı

Eskiden beri aralarında derin bir dostluk bulunan iki arkadaş, savaşa gitmenin arifesindedirler. İkinci Dünya Savaşı tüm vahşetiyle sürmektedir ve savaşa dahil olan Amerika Birleşik Devletleri, kendi kaderini belirlemek üzeredir. Savaş bu iki insanı da içine katarak, dev bir liman baskınıyla, derin bir vahşet sunacaktır. Savaş her zamanki gibi, görkemli ve kanlıdır.

Pearl Harbor Nedir ?

Pearl Harbor saldırısı, Japonya tarafından 7 Aralık 1941 tarihinde ABD’nin Büyük Okyanus Hawaii sahilindeki askeri gemilerin bulunduğu üsse hava saldırısı yapılması olayıdır. Japonların bu saldırıdaki amacı değişen dünya dengelerinde kendilerine bir yer bulmak ve süpergüç olma hedefi olarak gösterilmektedir.

Japonya’nın bu saldırıyla amacı dünyanın önemli toprakları ve yeraltı kaynaklarını ele geçirmekti. Çin ile mücadeleden başarıyla çıkan Japonya; ABD’yi de devre dışı bırakmak istemiştir.

Esnek özel Reklam Alanı
 

Pearl Harbor saldırısının sonuçları

Pearl Harbor saldırısı sonuçları; 12 Amerikan savaş gemisi ciddi zarara uğradı bazıları battı. 1.178 asker yaralandı ve 2.403 Amerikan askeri hayatını kaybetti.

Pearl Harbos saldırısı sonucunda Amerika Birleşik Devletleri; Japonya’ya savaş ilan etmiş ve 2. Dünya Savaşı’na dahil olmuştur.

ABD bu saldırının sonucunda intikamını insanlık tarihine geçecek şekilde almıştır. 6 Ağustos 1945’te Hiroşima’ya 9 Ağustos 1945’te ise Nagazaki’ye atom bombası atılmıştır. Bu atom bombaları yüz binlerce kişinin hayatını kaybetmesine neden olmuş; Japonya bölgesini yaşanmaz bir hale getirmiştir.


İnstagram Sayfamızdan bizleri takip edebilirsiniz @affiliatesepeti

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Esnek Benzer altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın