Sosyal Medya Pazarlama Stratejinizi Planlamak İçin En İyi Araçlar

 Sosyal Medya Pazarlama Stratejinizi Planlamak İçin En İyi Araçlar
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı
Okunuyor Sosyal Medya Pazarlama Stratejinizi Planlamak İçin En İyi Araçlar

Piyasada çok sayıda harika sosyal medya planlama aracı var – ihtiyaçlarınızın ne olduğuna bağlı olarak, yeterli araştırma ile doğru seçenekleri kolayca bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Bununla birlikte, planlamayı ve gerekli olan her şeyi de hesaba kattığınızda – çok sayıda insanla (müşteriler dahil) işbirliği yapmak, fikirler üretip onaylatmak, iş akışları oluşturmak – işler biraz daha zorlaşmaya başlar.

Bu blog yazısında, sosyal medya stratejinizi planlamak için en iyi araçlardan bazılarından bahsedeceğim.

İyi bir iş akışı, sosyal medya kampanyalarınız için daha iyi fikirler üretmenize (iyi işbirliği genellikle en iyi fikirleri ortaya çıkarır) ve ekipteki herkesin (ister yöneticiniz, ister bir müşteriniz veya sadece diğer ekip üyeleriniz olsun) olduğundan emin olmanıza yardımcı olacaktır. ) önerilen sosyal medya takvimi / stratejisi ile uyumludur.

Esnek özel Reklam Alanı
 

Güçlü iş akışları oluşturmanıza ve sosyal medya pazarlamanızı daha iyi planlamanıza yardımcı olacak en iyi araçlardan bazıları şunlardır:

ContentCal

ContentCal , planlama ve onay aşamalarına yardımcı olmak ve tüm sosyal medya takviminizi tek bir yerde bir araya getirmenize yardımcı olmak için özel olarak oluşturulmuştur (ayrıca, bir sosyal medya planlama aracıdır ).

Listede ilk sıraya koymamın birkaç nedeni var: kullanımı ve kurulumu çok kolay (bu, nasıl çalıştığını anlamaya çalışırken zaman kaybetmek istemediğiniz için çok önemli, özellikle teknoloji meraklısı olmayabilecek başkalarıyla işbirliği yapmak) ve çok yönlü olduğu için.

Başlangıç ​​olarak, tüm ekibinizi, yöneticilerinizi, müşterilerinizi (ve başka herhangi birini) araca ekleyebilirsiniz; daha sonra, her kişiye belirli roller atayın, böylece kimin neyi yaptığı ve hangi sınırlamaları olduğu çok açık. Sadece bu değil, aynı zamanda onay iş akışları da oluşturabilirsiniz; örneğin, biri içeriği oluşturur, başka bir kişi içeriği inceler ve herhangi bir öneride bulunurken, yönetici veya müşteri içeriğin planlanmasını ve / veya yayınlanmasını onaylayabilir. Yöneticinin / müşterinin açık onayı olmadan içerik platform aracılığıyla yayınlanamaz; Bu şekilde, herhangi bir hata varsa, doğru kişinin yayınlamadan önce bir güncellemeyi onaylaması gerektiğinden güvende olduğunuzu bilirsiniz.

Ayrıca ContentCal’inize birden fazla sosyal medya hesabı ekleyebilir ve bunları farklı takvimlerde ayırabilirsiniz; aksi takdirde, bir hesap için birkaç sosyal ağ yönetiyorsanız, hepsini aynı takvimde görüntüleyebilir, her güncellemeye medya ekleyebilir ve güncelleme türüyle kolayca kategorilere ayırabilirsiniz.

Daha önce de bahsettiğim gibi içeriğinizi burada da planlayabilirsiniz; herhangi bir güncelleme fikrini “sabitlemek” için raptiye panosunu kullanmanız yeterlidir ve tamamlandıktan ve onaylandıktan sonra bunları istediğiniz günlerde / saatlerde sürükleyip takvime bırakın. Daha sonra yayınlanması planlanabilir.

Ayrıca içerik performansını izlemek için sosyal medya analizlerine erişiminiz de var (ayrıca takipçi büyümesini, en iyi gönderi sürelerini vb. Takip edin); bu daha sonra yeniden yayınlanacak en iyi performans gösteren güncellemelerin belirlenmesi için yararlı olur – içeriğinizi yeniden yayınlamak için bir tıklama gerekir.

Son olarak, yorumlara ve mesajlara da yanıt verebilir, sosyal medya etkinliğinizi aynı araçla izleyebilirsiniz.

CoSchedule

Öte yandan, tüm pazarlama kampanyalarınız için bir çözüm istiyorsanız, CoSchedule harika bir seçenektir. Kullanımı o kadar kolay veya basit değil, ancak tüm farklı özellikleri ve bunlardan en iyi şekilde nasıl yararlanacağınızı öğrenmek için zaman ayırırsanız, kesinlikle çabaya değer.

CoSchedule’un arkasındaki fikir, sosyal medya, e-posta pazarlaması veya başka herhangi bir pazarlama kampanyası olsun, tüm pazarlama projeleriniz için bir planlama takvimi oluşturmanıza yardımcı olmaktır.

İş akışları açısından, kampanyalarınız için her adımı özetlediğiniz iş akışı şablonlarını kolayca oluşturabilirsiniz.

Ardından, Çalışma Panosunda, herhangi bir şeyi planlamadan önce takviminizi planlayabilir ve oluşturabilirsiniz.

Projenin her aşamasının ana hatlarını net bir şekilde belirleyin ve ardından fikir önermeye başlayın; tamamlandıktan sonra, planlanacak ve / veya yayınlanacak takvimdeki en iyi fikirleri sürükleyip bırakabilirsiniz.

Sosyal medya takvimi açısından, güncellemelerinizi kolayca toplu olarak planlayabilir ve çevrimiçi bulduğunuz harika içeriği tarayıcınızdan ayrılmadan paylaşabilirsiniz.

Yönetici / editör sizseniz, planlanmış mesajlar da dahil olmak üzere ekibiniz tarafından yapılan tüm ilerlemeleri ve eylemleri takip edebilir, böylece bunları gözden geçirebilir ve gerekirse çekebilirsiniz.

Diğer kullanışlı özellikler arasında En İyi Zaman Planlama (analize dayalı olarak güncellemelerinizi mümkün olan en iyi zamanlara planlamak için aracı bırakın) ve programınızdaki boşlukları en iyi performans gösteren sosyal medya güncellemelerinizle doldurmak için yapay zeka kullanan ReQueue bulunur. Bu şekilde, temelde hiçbir çaba harcamadan en iyi içeriğinizi otomatik olarak yeniden yayınlıyorsunuz, bu özellikle yayınlayacak yeni içeriğiniz olmadığında veya yeni bir içerik oluşturmak ve / veya planlamak için zamanınız olmadığında yararlıdır. sosyal medya güncellemeleri.

Hootsuite

Hootsuite , etrafındaki ilk ve en popüler sosyal medya yönetim araçlarından biri olduğu için çok az tanıtıma ihtiyaç duyar. Ayrıca ekipler için oldukça harika bir seçenektir, ancak bu özellikleri elde etmek için belirli planlar almanız gerekecektir – iş planı 5-10 ekip üyesinin eklenmesine izin verir.

Hootsuite hesabınıza kullanıcılar ekledikten sonra, izinlerini ayarlayabilirsiniz; tüm ağlarınıza tam erişim sahibi olmalarını istemediğiniz sürece, yalnızca belirli profillere ve ağlara erişebilmeleri ve yalnızca belirli eylemleri gerçekleştirebilmeleri için her biri için özel izinler oluşturabilirsiniz.

Planlama ve işbirliği açısından, herkesin içerik fikirlerini önermesini ve yayın için onaylanmadan önce farklı varlıkları yüklemesini sağlamak için Taslaklar alanını kullanabilirsiniz.

Ayrıca, sosyal medya görevleri atayabilir, sosyal medya takviminizi bir araya getirebilir ve güncellemelerinizi planlayabilirsiniz – tabii ki diğer tüm sosyal medya yönetimi özelliklerinden de bahsetmeye gerek yok (tüm yorumlarınızı ve bahsettiklerinizi tek bir yerde görmek ve bunlara yanıt verme, sosyal medya izleme, analiz vb.).

Ekip özelliklerinin tümü 3 farklı plana dahil edilmiştir: ekip, iş ve işletme.

Sprout Social

Sprout Social , birkaç kullanışlı ekip işbirliği özelliğine sahip başka bir sosyal medya yönetim aracıdır. Bu nedenle, tüm normal sosyal medya yönetimi özelliklerini yalnızca ekipler düşünülerek oluşturulmuş olarak elde edersiniz (tüm ekip yönetimi özelliklerini elde etmek için Kurumsal veya Kurumsal planlara ihtiyacınız olacaktır).

Sprout Social ile sosyal medya stratejinizi planlama açısından, öncelikle içeriğinizi planlamaya başlayabileceğiniz paylaşılan bir yayın takviminiz var; Bir güncellemeyi kimin onaylayacağı konusunda çok net olabilirsiniz, böylece diğer ekip üyeleri önce kontrol edilmeden bir şeyi yayınlayamaz veya planlayamaz – birisi bir taslak yazdıktan sonra, onu hızla onaya gönderebilir ve hatta hangi onaylayanı seçeceğini bile seçebilir. bunun hakkında bilgilendirecek.

Ayrıca içerik fikirlerinizi taslak olarak kaydetme seçeneğiniz de vardır, böylece bunları diğer ekip üyeleriyle tartışabilir ve mükemmelleştirebilirsiniz.

Sosyal medyanızı planlamanın yanı sıra, birkaç yararlı ekip işbirliği özelliği daha vardır. Örneğin, sosyal gelen kutunuzu yönetirken ekibinizle kolayca işbirliği yapabilirsiniz (mesajları etiketleyebilir, atayabilir ve bir not ekleyebilir ve bir mesajı kimin görüntülediğini veya yanıtladığını gerçek zamanlı olarak görebilirsiniz) ve ekibinizin performansını kontrol edebilir ve nasıl olduğunu görebilirsiniz. Görevler için ne kadar zaman harcadıkları, tamamlama oranlarının nasıl olduğu vb. (bu, ekibinizin üretkenliğini artırmanıza ve kolayca çözülebilecek herhangi bir zaman yönetimi sorununu bulmanıza yardımcı olabilir).

Sonuç

Çok sayıda araca güvendiğinizde sosyal medya işbirliği çok sorunlu olabilir: bir veya birkaç, aslında gerçek işbirliği için (fikirleri tartışmak, onaylamak vb.), Biri güncellemelerinizi planlamak ve yayınlamak için ve biri onay almak için.

İster bir ajans, bir marka, hatta bir küçük işletme olun, doğru güncellemeleri yayınladığınızdan emin olmanıza, hatalardan kaçınmanıza ve daha iyi fikirler üretmenize yardımcı olacak işbirliği için oluşturulmuş bir sosyal medya planlama aracı kullanın. Ayrıca, tüm planlamanız ve programlamanız için size her hafta saatlerce tasarruf sağlayacaktır.


İnstagram Sayfamızdan bizleri takip edebilirsiniz @affiliatesepeti

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Esnek Benzer altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın