Yeni nesil spor oyunları sağlam iyileştirmeler alıyor

 Yeni nesil spor oyunları sağlam iyileştirmeler alıyor
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı
Okunuyor Yeni nesil spor oyunları sağlam iyileştirmeler alıyor

NBA 2K ve FIFA hepsi daha iyi görünüyor – peki bu yeterli mi?

Yeni konsollar çıktığında yapmayı en sevdiğim şeylerden biri, spor oyunlarının nasıl oynandığını görmek. Daha güçlü donanımlarda bu kadar farklı olmalarını beklediğimden değil – aslında tam tersi. Spor oyunları kapalı, sabit ortamları tasvir etme eğiliminde olduğundan ve her yıl mükemmel bir performansa sahip olmaları gerektiğinden, oynadığınız sistem ne olursa olsun normalde kararlı ve güvenilirdirler.

Örneğin FIFA , NBA 2K ve Madden’e bakarsanız, zaten PS4 Pro ve Xbox One X’te yerel 4K ve saniyede 60 kare hızında çalışıyorlar – bu makinelerdeki çoğu oyun için oldukça nadir bir başarı. Ancak bu, PS5 ve Xbox Series X söz konusu olduğunda, 2K ve EA’nın yeni nesil sürümleri öne çıkarmak için yeni yollar bulması gerektiği anlamına geliyor. Her üç oyunun da 2021 versiyonunu PS5’te oynuyordum ve hepsi yeni donanımdan en iyi şekilde yararlanmak için farklı yaklaşımlar uyguladılar.

Birincisi ve en önemlisi, kopyanızı nasıl elde ettiğinizdir. EA, FIFA 21 veya Madden 21’in PS4 veya Xbox One sürümlerini satın alan herkese ücretsiz PS5 ve Xbox Series S / X yükseltmeleri sunuyor , ancak bu otomatik değil. Yeni nesil sürümünüzü almak için konsolun ilgili mağazasına gitmeniz gerekir. Bu arada 2K, NBA 2K21’i yeni nesil konsollar için tamamen ayrı bir ürün yapmaya karar verdi , yani diğer platformlarda sahibi olsanız da olmasanız da onu satın almanız gerekecek.

Esnek özel Reklam Alanı
 

NBA 2K21’in yeni nesil sürümü , seri için tamamen yeni bir kullanıcı arayüzüne ve çok daha hızlı yükleme sürelerine sahiptir. Oyunun son yıllarda kullandığı işlevsel ancak bazen hantal menülerden çok daha şık ve gösterişli hissediyor.

PS5 ve Xbox Series S / X’teki 2K21’de ayrıca, oluşturduğunuz oyuncunuzla birden fazla ilçeyi keşfetmenize olanak tanıyan The City adlı iddialı yeni bir açık dünya çok oyunculu merkez bulunur.

Madden 21 , özellikle oyun çağırma sistemi için bir kullanıcı arayüzü elden geçirdi, ancak EA’nın en çok övülen iyileştirmelerinin çoğu kaputun altında.

Şirket , belirli oyuncular için hareketlerin, animasyonların ve tekrarların gerçekçiliğini artırmak için NFL’nin Yeni Nesil İstatistiklerini (yeni nesil konsollarla ilgisi olmayan bir NFL girişimi) kullandığını söylüyor.

FIFA 21 , son birkaç son nesil sürümle neredeyse aynı olan bir UI ile üçünün en evrimsel yeni nesil yükseltmesinden geçti.

Oyunda hemen fark edeceğiniz fark, çoğu stadyumda kullanılan TV yayın kamerasını daha iyi çoğaltmak için rayların üzerinde hareket eden ve aynı zamanda hareket eden yeni varsayılan kameradır.

Bu seçeneği seviyorum ve buna bağlı kalmayı planlıyorum, ancak neden bu kadar uzun sürdüğünü veya neden kuşaksal bir güç artışı gerektirdiğini bilmiyorum.

Her üç oyun da PS5 DualSense denetleyicisinin gelişmiş haptiklerini çeşitli şekillerde kullanır.

Hem NBA 2K21 hem de FIFA 21 , oyuncular yorulduğunda sağdaki “sprint” tetikleyicisindeki direnci artırıyor, bu özelliği bazen aşırı kullanan biri olarak oldukça faydalı buldum.

2K21’in savunma baskısını iletmek için sol tetiği kullanması biraz daha az başarılı.

Yararlı geri bildirimlerin aksine, sadece gürültülü ve hantal hissediyor. Ve Madden 21 , yakalama ve ele alışların etkisini daha ince ayrıntılarla iletmek için haptikleri etkili bir şekilde kullanırken, DualSense’i en çok duyulabilenler hoparlörü aracılığıyla çağrıldığında fark ettim.

Bu oyunların grafiksel güncellemeleri, tahtada oldukça benzer. Her üçü de beklendiği gibi PS5 ve Series X’te 4K ve 60fps’de çalışıyor ve en büyük iyileştirmeler varlıklarda, kalabalık ayrıntılarında ve her şeyden önce aydınlatmada.

Oyunların tümü ışığı ince ama çok daha doğal ve gerçekçi bir şekilde ele alarak son nesil sürümlerin onlara geri döndüğünüzde düz görünmesini sağlar.

Yıllardır rotasyonda gördüğünüz aynı animasyonlarla kalabalığın kutlama kutlamasını izlerken bile, bir stadyumun atmosferini yakalamak için her zamankinden daha iyi bir iş çıkaran FIFA’da özellikle etkilidir .

‘NBA 2K21’, GRUBUN EN İYİ GÖRÜNEN OYUNU


NBA 2K21 gözlerime en çok benzeyen oyun , bu sporun daha samimi doğası ve yayın sunumu düşünüldüğünde şaşırtıcı değil. Oyuncu modellerinin çoğu büyük iyileştirmeler gördü ve ter ve ten rengi gibi grafik efektler onları her zamankinden daha gerçekçi gösteriyor.

İyileştirme olmasını dilediğim tek alan, her oyunun başında: kamera, ihbar için yakınlaştırma yaptığında ve topun ilk birkaç saniyesi boyunca 30 fps’de çalışmaya devam ediyor, ki bu hala oldukça rahatsız edici. oyun nihayetinde 60’a geçer.

Tüm bu oyunlarla ilgili bir sorun, oyuncu modellerini güncelledikleri düzensiz derecedir. Örneğin, Raptors guard Matt Thomas’ın NBA 2K20’de jenerik bir oyuncu gibi görünmesi anlaşılabilirdi

Çünkü Toronto’nun geçen sezon İspanya basketbol liginden aldığı oldukça belirsiz bir oyuncuydu. Ancak, yıl boyunca Raptors rotasyonunda düzenli dakikalar oluşturmaya başladı, bu yüzden onu 2K21’de aynı modelle görmek biraz hayal kırıklığı yarattı .

FIFA 21’de de benzer sorunlar var. EA, Lionel Messi’nin gittikçe artan hacimli sakalının cömert (ve kuşkusuz etkileyici) yeniden yaratılması için önemli miktarda zaman harcadı ve her yüksek profilli Şampiyonlar Ligi yıldızı aynı derecede iyi görünüyor.

Ama bir Southampton hayranı olarak, oyuncu modellerinde yıldan yıla pek bir gelişme görmüyorum. Örneğin forvet Che Adams, gerçek adama kesinlikle hiç benzemiyor. Southampton’ın dünyanın en büyük kulübü olmadığını biliyorum ama hadi. Bu, Premier Lig’in zirvesindeki bir takım. ( Kısaca .)

COVID-19 salgını, EA ve 2K’nın varlık oluşturma planlarını etkileyebilir, bu yüzden burada çok sert davranmak istemiyorum. Xbox patronu Phil Spencer , Mayıs ayında Business Insider’a spor oyunlarının diğerlerinden daha fazla etkilenebileceğini önerdi ve bunun neden böyle olduğunu anlamak kolay.

Ulusal kilitlenmeler, NBA balonu ve önümüzdeki sezonun hızlı bir şekilde yeniden başlaması arasında, Matt Thomas gibi birinin yüzünü ele geçirmek için ne zaman zaman bulacağını gerçekten bilmiyorum. Ancak nihai üründe öne çıkıyor.

NBA 2K21 , aynı zamanda, playoffların ortasında Eylül ayında son nesil ilk sürümüne bakıldığında , talihsiz zamanlamanın da kurbanı oldu. Normalde bu tarih, normal sezonun başlangıcı için tam zamanında olurdu, ancak bunun yerine, oyunu yeni nesil konsolların lansmanlarında seçen NBA taraftarları, taslağın asla gerçekleşmediği ve Russell Westbrook’un hala olduğu bir ligle uğraşmak zorunda kaldı.

Rockets üzerinde. 2K, geçen ay kadro güncellemeleri yayınladı, ancak kaydetme dosyamda maksimum özgünlük için Serge Ibaka’yı Raptors’da Aron Baynes ile değiştirmek için karmaşık bir takası düzenleme ihtiyacından beni alıkoyamadı.

Her üç oyunun da yeni sürümlerinin nasıl oynandığındaki farklılıkları doğru bir şekilde anlamak biraz zaman alacak. Spor oyunları, yıldan yıla sayısız güncelleme ve dengeleyici ince ayar alır, bu nedenle şu anda hissettiğim farklılıklardan herhangi birinin bunun sonucu mu yoksa oyunların nasıl ele alınacağına dair daha temel bir değişim mi olduğunu söylemek zor. ileriye gidiyor.

Örneğin, FIFA bana biraz daha yavaş geliyor ve haçlar ve sabit parçalar konusunda eskisine göre daha başarılı olduğumu hissediyorum, ancak buna henüz bir gerçeğin beyanı demeyeceğim.

Genel olarak, Madden , FIFA ve NBA 2K için yeni nesil yükseltmeler oldukça ince ancak yine de takdir ediliyor – özellikle de PS4 veya Xbox One’ı satın alacak olan herkes için güzel bir bonus olan EA oyunlarında. ilk etapta sürümler. Herhangi birinin yıllık oyuncusuysanız, yeni donanım için hoş bir artış göreceksiniz.

Ancak, sadece ara sıra spor oyunları oynuyorsanız, şimdi tekrar kontrol etmek için iyi bir zaman olabilir. Önemli miktarda yeni oyunlar, genellikle konsol piyasaya sürüldükten sonra zeminde zayıflar, ancak bunlardan herhangi biri, yeni nesil sistemlerin neler yapabileceğine dair sağlam bir gösteri ve bunları bir yıl veya daha uzun süre kolayca oynayabilirsiniz.

En azından Russell Westbrook bir şekilde yeniden işlem görmedikçe.


İnstagram Sayfamızdan bizleri takip edebilirsiniz @affiliatesepeti

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Esnek Benzer altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın